Základní informace k ovládání aplikace

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Základní informace k ovládání aplikace

Je doporučeno v aplikaci nepoužívat tlačítka „Vpřed“ a „Vzad“ internetového prohlížeče. Pro pohyb v aplikaci využívejte výhradně menu aplikace a tzv. drobečkovou navigaci. Pokud jste přihlášeným uživatelem, pak doporučujeme pracovat pouze v jednom okně/záložce prohlížeče při práci v režimu editace údajů.

Používání drobečkové navigace - náhled na záznamy v libovolném seznamu a otevření detailu záznamů, znamená zanořování se z nejvyšší do nižších úrovní struktury dat aplikace. Vstupem na další úroveň zobrazených dat se nad právě otevřeným seznamem / detailem zobrazuje cesta (drobečková navigace) k tomuto seznamu / detailu. Dle potřeby se může uživatel jednoduše vrátit na libovolnou úroveň kliknutím na odkaz v navigaci. K návratu o úroveň výše lze použít také odkaz zpet.

Povinné údaje jsou ve formulářích označené znakem * u popisku položky a žlutým podbarvením.

Na stránkách sledujte popisky k jednotlivým polím, informativní hlášky, popisky tlačítek. Užitečné informace se mohou zobrazovat také najetím kurzoru myši nad příslušnou položku.

 

Ovládací prvky použité v aplikaci - ikony a jejich význam:

slozka_pro_otevrit_detail - ikona je použita pro účel otevření okna pro hledání adresního bodu z RÚIAN rejstříku nebo pro případy otevření výběrového okna.

tuzka - ikona je použita pro účel otevření okna pro hledání adresního bodu z RÚIAN rejstříku nebo pro případy otevření výběrového okna.

pridat - ikona je použita pro účel přidání nového záznamu u konkrétního záznamu v seznamu např. založení námětu/projektu u otevřené dílčí výzvy.

smazat - ikona je použita pro účel odstranění záznamu ze seznamu nebo pro výmaz hodnoty adresního místa v řádku.