Registrace žadatele 2/5 - souhlas s podmínkami

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Registrace žadatele 2/5 - souhlas s podmínkami

Ve druhém kroku registrace musí registrující uživatel odsouhlasit podmínky pro práci s aplikací a týkající se založení účtu uživatele a účtu žadatele. Podle typu žadatele zvoleného v prvním kroku registrace, se může nabízet odlišný způsob pro vyplnění údajů o žadateli ve 4. kroku.

 

registrace_2

 

Způsoby zadání údajů o žadateli s dopadem na vyplnění údajů ve 4. kroku registrace:

 

Ručním vyplněním údajů žadatele - během registrace bude vyžadováno pouze ověření osoby přes identitaobcana.cz a další údaje bude možné zadávat přímo v průvodci registrací v DPMK, tj. data nejsou získávána z externího systému. Pouze u právnických osob může být využito načtení z ARES.

 

Pro přechod na další krok je nutné souhlasit s podmínkami pro založení účtu a kliknout na tlačítko Ručním vyplněním údajů žadatele. Stisknutím tlačítka Ručním vyplněním údajů žadatele dochází k automatickému přesměrování na přihlašovací stránku www.identitaobcana.cz, kde je nutné provést přihlášení Vámi zvolenou možností Identity občana (Mobilní klíč eGovernmentu, eObčanka, NIA ID, IIG - International ID Gateway, I.CA identita s kartou Starcos, MojeID, Bankovní identita). Návrat do průvodce registrací je proveden opět automaticky po úspěšné autorizaci do profilu identitaobcana.cz a udělení souhlasu s předáním údajů o uživateli do DPMK.