Registrace žadatele 3/5 - zadání uživatele žadatele (správce)

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Registrace žadatele 3/5 - zadání uživatele žadatele (správce)

Ve třetím kroku registrace je uživatel vyzván k zadání e-mailové adresy. Na zadanou e-mailovou adresu bude systémem generován a zaslán jednorázový ověřovací kód, bez jehož zadání nebude možné pokračovat v registraci. Zadaná e-mailová adresa bude využívána k notifikacím ze systému a lze ji později změnit ve správě uživatelského účtu.

 

zadatel_registrace_1_3_zadani_emailu

 

Po stisknutí tlačítka Získat ověřovací kód systém ověří existenci uživatelského účtu v systému.

 

Pokud existuje účet se zadaným e-mailem a zároveň ve shodě s právě ověřenou identitou občana, pak uživatel pouze počká na přijetí zprávy obsahující jednorázový ověřovací kód. Kód opíše do zobrazeného pole "Ověřovací kód" a pokračuje v registraci.

 

Pokud pro zadaný e-mail systém nenalezne uživatelský účet, pak je uživatel kromě zadání Ověřovacího kódu, vyzván k zadání základních údajů o novém uživatelském účtu. Údaje o jméně jsou již vyplněny z dat o osobě předaných ze služby identitaobcana.cz. Z těchto údajů vznikne uživatelský účet s oprávněním správce účtu žadatele.

 

Pro přechod na další krok je nutné vyplnit:

Ověřovací kód - kód doručený na zadanou e-mailovou adresu.

 

Dále při první registraci uživatele s uvedeným emailem:

Jméno - křestní jméno uživatele.

Příjmení - příjmení uživatele.

 

Po zadání všech povinných údajů lze pokračovat na další krok tlačítkem Další dalsi.

 

Pokud byla zjištěna shoda v identifikátoru zvolené Identity občana a již registrované e-mailové adresy, pak uživatel zadáním správného ověřovacího kódu rovnou pokračuje na 4. krok.